Vnitřní účinky aloe vera

Aloe vera je doslova zázračná bylina. Ne nadarmo ji proto využívá lidstvo již od nepaměti.

Co ale zapříčinilo, že je tato rostlina již několik tisíciletí stále tak oblíbená?  

Výsledek obrázku pro aloe vera

Aloe vera je přímo "nadupaná" látkami důležitými pro lidský organismus. Obsahuje na 12 důležitých vitamínů, mezi nimiž nechybí celá řada nesmírně hodnotných vitamínů skupiny B (B2, B3, B5, B6, B12), také vitamín C, jehož význam snad není potřeba rozvádět, kyselinu listovou anebo vitamín E.

Minerálů obsahuje aloe vera kolem 20 a patří mezi ně například vápník, draslík, hořčík, chróm, zinek, mangan či selen.

Další důležitou a prospěšnou součástí obsahu jsou aminokyseliny, ty představují základní složku bílkovin nutnou pro jejich vstřebávání tělem. Aloe vera jich skrývá cca 20.

Kromě zmíněného se v rostlině nachází i celá řada dalších enzymů a látek, které mají svůj podíl na léčivých účincích.

 

Detoxikační účinky aloe vera a vliv na imunitu

Z aloe vera se používá zejména šťáva z listů, kterou lze používat i vnitřně. Pití šťávy z aloe vera vám může pomoci v mnoha ohledech. Jedním z významných účinků je vliv na detoxikaci organismu a posílení imunity.

Proč detoxikaci organismu podstupovat?

Detoxikace zlepšuje imunitu a trávení, působí proti alergiím a jejich projevům, má pozitivní vliv na mysl a koncentraci, může odstranit nebo zmírnit potíže se spaním anebo spánek přinejmenším zkvalitnit, detoxikace organismu také pomáhá ke stabilizaci nálady a jejímu zlepšení a zvyšuje celkovou energii. To jsou jen některé z účinků, kvůli kterým rozhodně stojí za to věnovat detoxikaci pozornost.

Výsledek obrázku pro aloe vera

Aloe vera má celkově dobrý vliv na posílení imunitního systému. Zvyšuje odolnost proti bakteriím, ekzémům a dokonce napomáhá zmírnění lupenkové nemoci i dalších kožních problémů. Působí protizánětlivě (používá se i při paradentóze) a dezinfekčně a zpomaluje růst rakovinných buněk.

 

Účinky aloe vera na vnitřní orgány a metabolismus

Za používání aloe vera vám jistě budou vděčná například vaše játra, na jejichž činnost aloe velmi pozitivně působí. Zaujmout by vás mohlo také to, že používání šťávy z listů aloe vera může snižovat hladinu cholesterolu a hladinu cukru v krvi. Také vaše zažívací ústrojí může díky této rostlině doznat značné úlevy – a to v podobě zlepšení trávení, odstranění střevních obtíží, zácpy a podobně.

 

Další vnitřní účinky aloe vera

Kromě výše vyjmenovaného je také uváděn kladný vliv na činnost svalů a také na kosti – aloe vera obsahuje například vápník, hořčík, draslík a aminokyseliny, které zde hrají velkou roli. Pokud máte problémy se špatnou kvalitou a třepením vlasů či nehtů, i zde vám může být aloe vera nápomocná – za to pravděpodobně vděčíme obsahu vitamínů skupiny B a kyseliny listové.

 

Není aloe jako aloe

Když kupujeme doplňky stravy s aloe vera, je třeba rozlišit jeho kvalitu, kterou ovlivňuje zeměpisná poloha, zemina, sluneční záření, způsob pěstování i šetrné zpracování. To se musí provádět zastudena, aby se nepoškodily důležité živiny.

Některé firmy používají koncentrát nebo sušinu v poměru 1:50-1:200. Když je velké zředění, mluvíme o sirupu či džusu, který má léčivých živin minimum. Web celostnimedicina.cz doporučuje sledovat certifikaci, kterou vydává The International Aloe Science Council (Mezinárodní sdružení producentů aloe, zkráceně IASC). Kvalitní výrobky obsahují acemanan, který je v těch horších přípravcích nahrazován např. maltodextrinem. Dalším ukazatelem je i cena. Levné produkty zásadně nekupujte.

Pokud chce spotřebitel mít jistotu, že produkt obsahující Aloe vera bude kvalitní, měl by na etiketě výrobku hledat logo Mezinárodní vědecké rady pro aloe (IASC). IASC je zárukou ověřeného obsahu Aloe vera a jeho čistoty. Toto ocenění a  pečeť nejvyšší kvality se prezentují výrobky řady LR.

 

A v jakém množství a jak dlouho může být Aloe Vera Gel užíván?

Aloe Vera Gel můžete preventivně užívat po celý život.

 

 

Záznamy nebyly nalezeny...

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.